17 Temmuz 2014 Perşembe

Tatil nasıl geçiyor?

Sanırım tatil geçemiyor.. Aslında bu sene üniversiteye başlamamın heyecanı da var üzerimde ama o zaman gelene kadar sıkıntıdan pat-la-ya-ca-ğım.
Bende bunu engellemek için kitap okumak dışında film-dizi izliyorum. Birazda tırnaklarımla ilgileniyorum.

Pek yetenekli sayılmam. Benim ki öylesine uğraş.

Ve bir diziden bahsedeyim ;

RESURRECTION

Gerçekten güzel bir dizi. Tabii suan sezon finalı. Sezonda çok az bölüm var maalesef...

Ama ilk bölümden kendine bağladı.


Tanıtım (alıntıdır)

Çin’in kırsal bir bölgesindeki pirinç tarlasının içinde gözlerini açan 8 yaşındaki Jacob’ın üzerinde ne kimlik ne de pasaport vardır. İsminin öğrenilmesi de tişörtünün yakasının içinde yazılı olması ile mümkün olur. Tek bir kelime dahi konuşmadığı için nereden geldiği konusunda bir belirsizlik vardır. Yine üzerindeki tişörtte yazan Mansfield Panthers logosu, Missouri eyaletinin beyzbol takımına ait olduğu  anlaşılması üzerine Jacob Amerika’ya gönderilir. Fakat sorun şuradadır; gerek ülke genelinde, gerekse eyalet genelinde (her ne hikmetse) bu tarzda bir kayıp çocuk başvurusu yoktur.

Göçmenlik bürosu görevlisi Martin’in görevi, Jacob’ı havaalanından alıp HHS’e (Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı) götürmektir. Fakat Jacob’ın, Martin’in telefonunun ekranına Arcadia yazmasıyla artık evinin nerede olduğu açıklık kazanır. Çocukla duygusal bir yakınlık da kuran Martin, işini tehlikeye atarak Jacob’ı evine götürür. Jacob’ın tarif etmesiyle Langston Ailesi’nin kapısı çalınır. Asıl gürültü de bundan sonra kopar. Aile, 32 yıl önce ölen çocuklarını, kanlı canlı bir şekilde üstelik öldüğü halinden hiç yaşlanmamış bir şekilde görünce tam anlamıyla bir şok yaşar.


İzlemenizi öneririm. İyi seyirler


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder