10 Eylül 2012 Pazartesi

Rehine-Sümeyye Akarçay

SÜMEYYE AKARÇAY // REHİNE bitti.

Bi durun ağlayıp geleceğim,ne çabuk bitti! Doymadım ben banane banane... 

Şakası bi yana MÜTHİŞTİ !
Bi kere dili süperdi,akıcıydı, anlamayı zorlaştıracak unsurlar yoktu. Anlayacağınız su gibi akıp geçti. Konu zaten muntazamdı. Karakterler hakkında yorum yapmama gerek var mı ? Hepsi iyiydi -laf aramızda çoğu mükemmeldi. :):) - .Pis Gülşah bile konuya tam uymuştu yani.Bunlardan başka söylemek istediğim son bir şey daha var ve sonra konuya giriş yapacağım.
Sevgili Sümeyye, Hayriye Özaslan'a yaptığın,ona kitabında yer vermiş olman mükemmel bir şey. Herkes biliyor ki Hayriye ablam her kitapta,her yerde var ama bunu senin kitabında görmek ayrı bi gurur verici. Ne diyor biliyor musun insan? İşte bizim yazarımız. İşte bizim yazarımız bu. Ayrıca teşekkür ediyorum sana bu güzel davranışından dolayı.

Neyse konuya gelecek olursak ;

Bir adam Baran'a bir kızı kaçırmasını ister. Tabii Baran önce kabul etmez ama adama borçludur. Ödemek için kaçırması lazım. Neyse kaçırdım derken geçen zamanlar duyguları belli eder. Esma ve Baran'ın duyguları açığa çıkar. Ama kaçırılan Esma'nın gitme vaktidir. Kaçırmasını emrettiği kişi şimdide geri dönmesini emretmektedir. Gideceği andan itibaren sorunlar rahat bırakmaz ve Esma,Baran'ın nişanlı olduğunu öğrenir. Ve öğrendiği an dünyası başına yıkılır. Öğrenmeden önce Baran'ı nasıl bırakıp eve döneceğini düşünürken öğrendikten sonra...
Baran, Esma'nın peşini bırakmayacaktır ki bunu Esma da biliyor. Bi yandanda istemiyor Esma. Sonuçta kandırılmış hissediyor.
Esma'nın babasının şirketine ortak olan Baran ile bildiği bir şey vardır: Artık uzak durmak imkansız. Çünkü İŞ ilişkisi vardır.. :)

İnişli çıkışlı mükemmel bir roman sizi bekliyor ♥

Ve bir alıntı ;

''Neden öyle bakıyorsunuz?''
Soru karşısında kendine gelen Esma,hemen gözlerini kırpıştırdı. Düşüncelerini bir kenara bırakarak sırtını dikleştirdi.Adamın onunla alay etmesine izin vermeyecekti. Hele neden güldüğünü de anlamamışken.
''Yüzünüzü ezberlemeye çalışıyorum.Buradan kurtulunca,polislere robot resminizi çizdirirken sorun çıkarmak istemem. ''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder